a

Aerobotics 17 milyon dolar yatırım aldı

Güney Afrika merkezli Aerobotics, Naspers Foundry tarafından yönetilen B Serisi yatırım turunda 17 milyon dolar yatırım aldı.

Güney Afrika merkezli Aerobotics, Naspers Foundry tarafından yönetilen B Serisi yatırım turunda 17 milyon dolar yatırım aldı.

Çiftçilerin çiftliklerini, ağaçlarını ve meyvelerini yönetmelerine yardımcı olmak için yapay zekâ kullanan Güney Afrika merkezli Aerobotics, Naspers’ın yatırım kolu Naspers Foundry tarafından yönetilen B Serisi yatırım turunda 17 milyon dolar yatırım aldı. Tura Cathay AfricInvest Innovation, FMO: Entrepreneurial Development Bank ve Platform Investment Partners katıldı.

Yapay zekâ, insansız hava araçları ve diğer robotları kullanan teknolojisi, ağaçların ne zaman hasta olduğunu belirleme, zararlıları ve hastalıkları izleme ve daha iyi verim yönetimi için analitik dâhil olmak üzere bu mahsullerin sağlığının izlenmesine ve değerlendirilmesine yardımcı oluyor.

Şirket, narenciye yetiştiricilerinden hem ağaç hem de meyve görüntülerini toplayarak ve işleyerek çiftçilere bağımsız ve güvenilir verim tahminleri ve hasat programları sunuyor. Buna karşılık, çiftçiler stoklarını hazırlayabiliyor, talebi tahmin edebiliyor ve müşterilerinin en iyi kalitede ürün almasını sağlayabiliyor.

Yedi yaşındaki girişim, Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde bulunuyor. ABD, Avustralya ve Portekiz’de de ofisleri bulunan girişim, Afrika, Amerika, Avrupa ve Avustralya’da 18 ülkede faaliyet gösteriyor.

Şirket, aldığı 17 milyon dolarlık yeni yatırımı hem ABD hem de diğer pazarlar için daha fazla teknoloji ve ürün sunumu geliştirmeye devam etmek için kullanmayı planladığını söylüyor.

Kaynak: Webrazzi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İŞKUR sayesinde çocukluk hayaline kavuştu.

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.