a

Pandemiye rağmen tarım ve hayvancılık sektörüne hizmet etmeye devam ettiler

Deran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Alp, mayıs ayında hayatımıza giren covid-19 salgını ile birlikte birçok sektörün sekteye uğradığını belirterek, bu sürecekte Deran Grup olarak gereken özveri ile tarım ve hayvancılık sektörüne hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.

Deran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Alp, mayıs ayında hayatımıza giren covid-19 salgını ile birlikte birçok sektörün sekteye uğradığını belirterek, bu sürecekte Deran Grup olarak gereken özveri ile tarım ve hayvancılık sektörüne hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.  

Covid 19 virüsü hayatımıza girdiğinden beri çok şey değişti diyen Deran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Alp, “Üzerinden bir yılı aşkın zaman geçmesine rağmen, geçirdiği mutasyonlarla aşılamalara rağmen vaka sayılarında beklenen gerileme gerçekleşemedi. Sadece Türkiye’ de değil diğer dünya ülkelerinde de kısıtlamalar, tedbirler devam ediyor. Ekonomiler pandemiden ciddi manada etkilendi, insanlar işlerinden oldu evlere çekildi” dedi.

Deran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Alp, “Yine bu dönemde özellikle Türkiye’ de çok ciddi algı yönetimleri ile evlerine çekilen insanlar kripto para yatırımlarının içine çekildiler, tablolar kripto para borsalarına yapılan yatırımlarda Türkiyenin avrupada birinci dünyada da dördüncü sıraya yükseldiğini gösteriyor. Olası bir geri çekilme ya da çöküşte bu durumdan yine en çok devletimiz ve milletimizin etkileneceği çok açıktır” şeklinde konuştu.

deran grup4

Deran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Alp, “Diğer taraftan pandemi döneminde görüldü ki, insanlar birçok alışkanlığı ve ihtiyacını erteleyebilirken en temel ihtiyacı olan beslenme ihtiyacı hiçbir şekilde ertelenemez. Tarım ve hayvancılığı kendine yetmeyen ülkeler başkasına muhtaçtır. Dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates’ in tüm ülkelerden tarım arazileri toplamaya başladığı, JP Morgan gibi yatırım kuruluşlarının da bu doğrultuda araziler toplamaya başladığı son günlerde çokça konuşulmaya başlandı. Çünkü tarımsal ve hayvansal üretim gücünü elinde bulunduranlar kimlerse yarının hakimi ve söz sahibi onlar olacaklar.

Geçmişte en temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan ülke insanımız en kısa sürede özüne dönmeli, herkes gücü nispetinde tarımsal ve hayvansal üretimi desteklemelidir. Geleceğin tarım ve hayvancılıkta olduğu hakikatini söylemek için gelişmeleri takip edip doğru okumak yetecektir” dedi.

Alp, “Deran Grup şirketleri olarak bizler de tarım ve hayvancılık alanında yatırım yapmaya devam ediyor, yurt içi ve yurt dışında hayvansal ve tarımsal üretim yapıyoruz. Pandemi döneminde üretime ve hayvan ithalatına ara vermeden devam ederek milli üretime destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bu konuda yatırım yaparak üretim yapmak isteyen vatandaşlarımızın her anlamda yanında olacağız, çünkü gelecek tarımda” ifadelerini kullandı.

2 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

2021’in ilk çeyreğinde çilek ihracatında yüzde 333’lük rekor artış

HIZLI YORUM YAP

2 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x