a

“Hedeflediğimiz fuarcılık tipi budur”

Tekirdağ Tarla Günü Fuarına katılan Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce Çiftçi TV ekranlarından fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Tekirdağ Tarla Günü Fuarına katılan Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce Çiftçi TV ekranlarından fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sektörün artık bu tarz fuarlara yöneleceğini düşünüyorum diyen Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, “Bizim yaptığımız işin büyük bir kısmı tohum ve ıslah faaliyetleri dolayısı ile çok doğru bir yerde çok doğru bir fuar Tekfen Tarım olarak bizim hedeflediğimiz fuarcılık tipi budur” dedi.

Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce,” ıslah çalışmalarındaki temel felsefemiz özellikle kuraklık gibi yan etkilere karşı tohumun yapısını ıslah ederek güçlendirmek. Gelecek koşullara göre tohumlarımızı ıslah etmeye çalışıyoruz. Böyle bir açık alan fuar alanına gelebilmekte bir iddia işidir” ifadelerini kullandı.

Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, “Biz meyvecilik alanında da faaliyet gösteren bir firmayız şu anda hasadına başlanan kirazlarımız ile ilgili şunları söylemek isterim. Avrupa’da iklim şartlarından dolayı kiraz rekoltesinde düşüş yaşanacaktır. Türkiye’de de durum benzer şekilde bu sebepten kiraz fiyatlarında geçen seneye göre bir artış yaşanabilir. Hasat edilen ürün de geçen seneye göre daha az olacaktır. Biz planlamalarımızı üreticinin ve tüketicinin memnun olacağı şekilde yaptık” dedi.

Tarımda planlama çok önemli diyen Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, “üretmek çok keyifli bir iştir ancak planlamayla başlar. Bunun yanı sıra lojistik planlamada çok önemlidir” şeklinde konuştu.

0 1 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mevsimlik tarım işçilerinin zorlu mesaisi başladı

HIZLI YORUM YAP

0 1 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.