a

Belediye patates üreticisine el uzattı

Niğde Belediyesince patates üreticilerine destek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında, 21 belediyenin aldığı yaklaşık 1700 ton patates ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Niğde Belediyesince patates üreticilerine destek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında, 21 belediyenin aldığı yaklaşık 1700 ton patates ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Çiftçilere destek için harekete geçtiklerini belirten Özdemir, “Farklı belediyeler münferiden patates alıyordu. Bu çalışmanın organize bir şekilde yapılmasını istedik. Etkili bir şekilde, çiftçimize direkt temas edecek ve patatese talebi artıracak bir organizasyon olsun istedik. Milletvekillerimizle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye başvurduk. O da zaten bölgemizin insanı, çiftçimizin halini çok iyi biliyor. O da hemen konuyla ilgilenerek AK Partili bütün belediyeleri organize etti. Niğde’de Tarım Kredi Kooperatifi üzerinden patates toplamaya başladık” ifadelerini kullandı.

Özdemir, patates alımlarının Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden yapıldığını ve önceliğin, borçlu çiftçilere verildiğini aktardı.

Kampanyayla birçok çiftçiye ulaşarak onları rahatlatmaya çalıştıklarını dile getiren Özdemir, “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve AK Partili bütün belediyelere teşekkür ediyorum. Tam anlamıyla bir seferberlik ilan edildi. Şu ana kadar yaklaşık 1700 ton sipariş alındı. Bu daha başlangıç. Sevkiyatlara da bugün itibariyle başladık. Bu artarak devam edecektir. İnşallah çiftçimizin elinde patates kalmayacak. Niğde Belediyesi olarak da Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğümüze kayıtlı 4 bin aileye 20’şer kilogram patates göndermeye başladık. Bunun arkası gelecek. Her konuda olduğu gibi bu konuda da çiftçimizi ve vatandaşlarımızı tek başına bırakamazdık, elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: AA

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ömer Fethi Gürer: patates sonunda hayvan yemi oldu!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.