Hakkımızda;

TODAB'ın var olma sebebi; 5553 sayılı Tohumculuk Kanununun 17.maddesi gereği, bitkisel üretimde verim ve kaliteyi yükseltmek, tohumluklara kalite güvencesini sağlamak, tohumluk üretim ve ticareti ile ilgili düzenlemeleri yapmak ve tohumculuk sektörünün yeniden yapılandırılması ve geliştirilmesi için gerekli olan düzenlemeleri gerçekleştirmektedir. Bunun için tohumlukların üretimi, sertifikasyonu, ticareti, ve piyasa denetimi için konularına göre kurumsal yapılanmalar (Alt Birlikler) oluşturulmuştur. Bunlardan birisi de tohumluğun ticaretini yapanları temsil eden TODAB’tır.

Vizyonumuz; ülke çapında yetkilendirilmiş tohumluk bayilerinin tamamını üye yapmak yetkisiz tohum satışına engel olarak haksız rekabeti önlemek, üye olmuş tohumluk bayilerince adına doğru, sertifika almış tohumlukların serbest rekabet şartlarında satışını sağlamak, izinsiz tohumluk satışlarını minimuma indirmek, mesleki dayanışmayı geliştirerek üyelerimizin haklarını koruyacak şekilde mevzuat değişikliklerinin yapılmasına katkı sağlamak, eğitimli, tarımının iç ve dış pazarlarda rahat rekabet edeceği ürünlerin yetiştirilmesi hususunda üreticiyi yönlendiren, tohumlukları iyi muhafaza eden, tohumlukların kimden alınıp kime satıldığını kayıt altına alan (izlenebilirlik) teknolojiyi kullanabilen, bilgili tohumluk bayii meslek kolu oluşturmaktır.

 

İletişim;

Olgunlar Cad, Konur Sk, No: 50/7-8 Bakanlıklar/ ANKARA, TÜRKİYE TEL: 0312 418 16 95 - 96

BLOG'TAN ÖNE ÇIKANLAR

Bizi Takip Edin

Yayın akışından, yeni programlardan, haftanın konularından ve de konuklarından haberdar olun, Tarım ve hayvancılık konusunda aradığınız herşey Bu Toprakların Kanalı Çiftçi TV'de

+90 212 709 01 01 (tel)
+90 212 438 46 48 (fax)

Başkule Plaza Göztepe Mh. İnönü Cd. No: 122 Kat 7
Posta Kodu 34314
Bağcılar/İstanbul

bilgi@ciftcitv.com

Facebook

Twitter

Google Plus

Instagram

Youtube

RSS