Hakkımızda;

Şirketimiz öncelikli olarak mısır üzerine yoğunlaşıp ; üreticilerimize yeni ve yüksek verim potansiyeline sahip çeşitler sunmak ve Türk Tohumculuk Sektöründe lider kuruluş olma arzusu ile 1998 yılında Manisa'da kurulmuştur. Amacımız ; tarımda yeni teknoloji ve doğru bilgileri kullanarak tarımsal üretimde verim ve kalite artışı ile üreticilerimizin daha fazla kazanmalarını sağlamaktır. Bu amaca ulaşmak için sürekli teknolojiye yatırım yaparak büyümeyi hedefleyen şirketimiz büyümenin temeli olan ıslaha çok ciddi bir kaynak aktararak bugün artık dünya mısır tohumu pazarında yer alabilecek bir alt yapıya sahiptir

Bugün kullandığı son teknoloji tohum işleme makineleri ve yılda 20.000 ton mısır tohumu işleme kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük mısır işleme tesislerinden birine sahiptir. Kurulduğu ilk yıllarda 200 dekar olan mısır tohumu üretim alanını günümüzde 22.000 Dekar'ın üstüne çıkartarak ulusal ve uluslararası pazarda pek çok firmaya üstün kalite ve güvenilirlik anlayışıyla yaptığı üretimler ile dünya pazarında çok saygın bir konuma ulaşmıştır.

Şirketimiz 2004 senesinde, Global Seed Genetics firması adı altinda, Meksika'da tropikal ve suptropikal heterotik gruplarda beyaz ve sarı daneli, erkenci ve geççi mısır gruplarını kapsayan çok geniş ve kapsamlı bir ıslah programını başlatarak dünyanın mısır yetiştirilebilen her kıtasına çeşit temini sağlayacak çok güçlü bir konuma ulaşmıştır. 2012 senesinde, üretim de kaliteyi artırmak, güvenilirliği sağlamlaştırmak amacıyla yüksek kapasiteli ve son teknoloji donanımlı, Meksika'da rakibi bulunmayan bir tohum işleme tesisini Salamanca şehrinde kurarak Meksika ve Güney - Kuzey Amerika pazarına kaliteli ve yüksek verimli çeşitleri sağlayarak dünya mısır tohumu pazarında 2030 yılı hedefimiz olan % 3 pazar payına sahip olma hedefine biraz daha yaklaşmanın gururunu yaşamaktayız.

Yüksek teknoloji donanımlı üniversite laboratuarlarında yurt içi ve yurt dışında ortak çalışmalar ve bilgi paylaşımı ile gücünü her geçen yıl artıran şirketimiz; çok sağlam ve zengin mısır ıslah çalışmalarının yanı sıra soya, ayçiçeği, yerfıstığı, italyan çimi, sorgum ve yonca grubunda da yürüttüğü geniş tabanlı ürün geliştirme çalışmalarıyla ürün portföyünü zenginleştirerek yurt içinde ve yurt dışındaki üreticilerimize daha verimli ve kaliteli ürünler sunma yolunda ciddi çalışmalar yürütmektedir.

Sahip olduğumuz kaliteli ve güvenilir ürünleri üreticilerimize sunma vizyonumuz ile ülkemiz tohumculuğunda ilk 3 firma içerisinde olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak amacıyla kendi ıslahımızdan gelen çeşitleri kullanarak her yıl 1.200 - 1.500 adet mısır çeşidini ciddi stres koşulları altında test ederek yüksek verim potansiyeline sahip kaliteli ürünleri pazara kazandırma arzusuyla yeni çeşitleri tescil ettirmeye devam ediyoruz.

İletişim;

 

Polen Tohumculuk Ltd. Şti. Selimşahlar Mah. Sürat Yolu Sk. No:41 Şehzadeler 45007 Manisa – TÜRKİYE TEL: 0236 266 40 60  

BLOG'TAN ÖNE ÇIKANLAR

Bizi Takip Edin

Yayın akışından, yeni programlardan, haftanın konularından ve de konuklarından haberdar olun, Tarım ve hayvancılık konusunda aradığınız herşey Bu Toprakların Kanalı Çiftçi TV'de

+90 212 709 01 01 (tel)
+90 212 438 46 48 (fax)

Başkule Plaza Göztepe Mh. İnönü Cd. No: 122 Kat 7
Posta Kodu 34314
Bağcılar/İstanbul

bilgi@ciftcitv.com

Facebook

Twitter

Google Plus

Instagram

Youtube

RSS