Hakkımızda;

1994 yılından bu yana süren Stratejik Planlama Çalışmaları Sistematiği ile belirlenen hedeflere ulaşmak için projeler oluşturulmakta ve çalışmalar bu projeler doğrultusunda sürdürülmektedir. Stratejik planlama çalışmalarına tüm şirket çalışanları, imalatçıları ve bayilerimiz aktif bir şekilde katılmaktadırlar.

Motor, dişli kutusu ve otomotiv parçaları, güç ürünleri ve tarım makineleri gibi ileri teknoloji ürünlerinin üretimi, pazarlaması ve satış sonrası hizmetleri olarak teknik bilgi, beceri, sektör bilgisi ve insan ilişkilerinde uzmanlık gerektiren karmaşık faaliyetler bütününde güvenilir bir kalite seviyesi ve verimlilik sağlanabilmesi, çalışmaların belli disiplinler içinde yürütülmesi ile mümkündür. Bu nedenle Firmamız 1996 yılından başlayarak, üretmiş olduğu mal ve hizmetlerde kalite güvenilirliğini ve müşteri memnuniyetini sağlamak için organizasyon yapısı, proses planlaması ve metodlarını kalite yönetimi standartları doğrultusunda geliştirmiş ve TSE-ISO-EN 9001-2008 Kalite Yönetim Belgesine sahip olmuştur.

Çevreyi koruma ve faaliyetlerimizin çevreye etkisini minimumda tutma çalışmalarımız 2008 yılından başlayarak çevre yönetimi ile ilgili standartların disiplini içinde sürdürülmüş, çevre mevzuatına uyumumuz TS-ISO-EN 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile onaylanmıştır.

Çevre koruma faaliyetlerimize paralel 5S çalışmalarımız sonucu temizlik ve düzen, işyerimizin de bir felsefe olarak benimsenmekte, iş yaşamının kalitesiyle beraber ürün ve hizmetlerin kalitesi ve verimlilik artmaktadır.

Firmamız çalışma ortamını güvenli kılarak çalışanların, işletmenin ve üretimin güvenlik ve sağlığını korumak amacıyla mevcut makina ve ekipmanlarımızı Mevzuat ve Standartlar ışığında uygun hale getirmek için büyük yol katetmiştir. Yapılan bu çalışmalar neticesinde OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sitemi Belgesine sahip olmuştur.

ANADOLU MOTOR’UN ÜRÜNLERİ VE DAĞITIM KANALLARI

ANADOLU MOTOR, üretimine Lombardini Motori - Reggio Emilia / ITALYA lisansı ile başlanan ANTOR® markası ile 4 tip tek silindirli dizel motor üretmektedir.

Üretimleri yapılan Gr.4 tip motorlar Lombardini - İtalya’ya ihraç edilmekte, yerli üretimleri olmayan Lombardini marka çok silindirli dizel motorlar, içten takma marin dizel motorlar, ultra-hafif tip diesel motorlar ithal edilerek yerli piyasa ve distribütörlük alanımıza giren ülkelerde çıplak ve aplikasyonlu olarak pazarlanmaktadır.

Üretilen motorlar bir nihai mamul olmadıklarından üzerine takıldıkları ekipman, motor pazarının oluşması bakımından son derece önemlidir. Bu nedenle motopomp, jeneratör, çim biçme makinesi ve çapa makinesinin kendi markalarımızla üretimlerinin yanı sıra ekipman imalatçıları ile işbirliği yapılarak motorların uygulama alanları sürekli geliştirilmektedir.

Motorlar ve uygulamaları olan nihai mamuller yaygın bir bayi sistemi ve servis istasyonları ağı aracılığı ile bütün yurt sathında pazarlanmakta, satış sonrası desteği verilmekte, ayrıca gerek ihracat ekibimiz, gerekse bayilerimiz tarafından çeşitli ülkelere ihraç edilmektedir.

Lombardini-İtalya’ya Gr.4 komple motor ve Gr.3 motorların üretim parçaları ihraç edilmektedir. ANADOLU MOTOR, Lombardini Gr.4 motorların dünyada tek üreticisi durumundadır.

Firmamız ayrıca benzinli motor, jeneratör, dıştan takma deniz motorları ve küçük tarım makinelerini kapsayan Honda Güç Ürünleri’nin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

15 kVA gücüne kadar Honda benzin motorlu jeneratörler, 35 kVA gücüne kadar Lombardini dizel motorlu jeneratörler üretilmekte ve yurtiçi ve yurt dışına pazarlanmaktadır.

Üretimine 2004 Eylül / 2005 Ocak’ta başlanılan Antrac marka çapalama makineleri, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda iyi bir başarı çizgisi yakalamıştır. ANADOLU MOTOR;

30 Ağustos 2007 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile Güney Koreli LS Traktör’lerin Türkiye distribütörlüğünü,

23 Aralık 2009 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile İtalyan GALLIGNANI marka balya makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü,

5 Kasım 2012 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile Hindistan SOLIS marka traktörlerin Türkiye distribütörlüğünü,

2 Ocak 2013 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile İtalyan LANDINI marka traktörlerin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiştir.

Anadolu Motor, geçen kısa bir süre içinde gerek traktör, gerekse balya makinesi pazarında gerçekleştirdiği müşteri odaklı hamleleriyle ve güçlü bayi yapısıyla son derece başarılı bir gelişim trendi yakalamıştır.

ANADOLU MOTOR’UN TEKNOLOJİSİ

Ürettiği 4 tip tek silindirli diesel motorda ANADOLU MOTOR %95’lik bir yerlilik oranına erişmiştir. İthal edilen parçalar yatak, supap sit ve gaydları gibi ancak yüksek adette yapılmaları ekonomik olan ve bu nedenle dünyada belirli firmalarca üretilen parçalardır.

ANADOLU MOTOR’un alüminyum kokil döküm yapan dökümhanesi, alüminyum malzemelerin ısıl işlemleri için ısıl işlem fırınları, gelişmiş üretim tezgahlarının bulunduğu talaşlı imalat atölyesi, kendi kalıp ve aparatlarını yaptığı bir kalıp-aparat atölyesi ve motor montaj-test-boya atölyeleri bulunmaktadır. Tezgah sayısı 300 adet civarındadır.

ANADOLU MOTOR’un stratejisi; krank mili, motor gövdesi, silindir kafası, dişli kutusu ve dişli gibi üretimi belli bir teknoloji birikimi ve özel ekipman yatırımı gerektiren kritik parçaları fabrikada üretmek, diğer parçalar için de yan sanayiye gerekli mühendislik desteğini vererek buradaki yatırım ve işgücünden optimum şekilde yararlanmaktır.

Yapılan stratejik plan projeleri çerçevesinde tezgah parkı, amaca uygun şekilde modernleştirilmektedir.

Modern donanımlı ARGE atölyesi ve test laboratuarında geliştirilen yeni mamuller en titiz müşteri istekleri doğrultusunda ve zorlu şartlarda çalışmaları için denenmektedirler.

Anadolu Motor, ARGE çalışmalarını 2010 yılında “9.Teknoloji Ödülleri Birincisi” olarak taçlandırmıştır.

Motor üretiminin yanı sıra, ANADOLU MOTOR, teknolojisini otomotiv firmalarına yan sanayi olarak üretim desteği vermek için de kullanmaktadır.

Anadolu Motor, satış sonrası hizmetler bülümünün uzman personeli, merkez servis atölyeleri, teknisyen ve kullanıcı eğitim programlarıyla müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir. Anadolu Motor’un tüm mamulleri, etkili ve hızlı bir yedek parça dağıtım sistemiyle desteklenmektedir.

40 yıldır üretimin her aşamasında kalite anlayışını, koşulsuz müşteri memnuniyetiyle birleştiren Anadolu Motor’un bu başarısı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Geleneksel Tüketici Ödülleri” kapsamında “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülüne layık görülmesiyle tescillenmiştir.

İletişim

Şekerpınar Mah. Albayrak Sokak. No:4

Çayırova - Kocaeli - Türkiye

 

TEL: 0 262 999 23 00

BLOG'TAN ÖNE ÇIKANLAR

Bizi Takip Edin

Yayın akışından, yeni programlardan, haftanın konularından ve de konuklarından haberdar olun, Tarım ve hayvancılık konusunda aradığınız herşey Bu Toprakların Kanalı Çiftçi TV'de

+90 212 709 01 01 (tel)
+90 212 438 46 48 (fax)

Başkule Plaza Göztepe Mh. İnönü Cd. No: 122 Kat 7
Posta Kodu 34314
Bağcılar/İstanbul

bilgi@ciftcitv.com

Facebook

Twitter

Google Plus

Instagram

Youtube

RSS