Hakkımızda,

Dünyada, meyvecilik her geçen gün kendisini yenilemekte, modern meyvecilikte kullanılan teknikler sürekli gelişmektedir. Elma Tarım olarak amaçlarımızdan birisi dünyada gelişen ve yenilenen modern meyvecilik tekniklerini takip ederek, siz değerli yetiştiricilerimizle paylaşmaktır. El ele vererek Türkiye'mizi, dünyada modern meyvecilikte gelişmiş ülkelerin önünde yer almasını sağlamaktır. Elma Tarım'ın kurulmasındaki diğer amaçlardan bir diğeri ise Türkiye'de modern meyve bahçelerinin kurulmasını sağlamak, üreticilerimize dünyada ki son gelişmeleri aktarmak, teknik bilgi birikimimizi siz değerli çiftçi kardeşlerimizle paylaşmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda Elma Tarım Tic. Ltd. Şti. 2004 yılında Isparta'da kurulmuş ve Isparta'nın Kınık ovasında meyve fidanı ve anaç üretmeye başlamıştır. Ürün desenimiz, iç ve dış piyasada ticari değeri yüksek olan meyve tür ve çeşitleridir. Şirketimiz, klonal anaçları kullanarak, bu tür ve çeşitlerin adına doğru, bodur ve yarı bodur meyve fidanlarını üretmektedir.

Bugüne kadar şirketimiz yöneticilerinden Emekli Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kankaya'nın önderliğinde Elma Tarım, elma, kiraz, armut, erik, kayısı, şeftali, nektarın, ceviz ve badem tür, çeşitlerine ait bodur, yarı bodur fidanlarını üretmektedir. Fidan üretimi yanında, stoolbed yöntemiyle elma anaçlarından M.9, MM.106 ve MM.111 ile armut anaçlarından BA 29 anacını üretmekteyiz. Mersin işletmesinde ise yıllık 300.000 tüplü (torbalı) fidan üretimi yapmaktayız. Bunun yanında, ülkemizde doku kültürleri ile çoğaltılmış bodur ve yarı bodur klon anaçlarını da kullanarak yumuşak ve sert çekirdekli meyve türlerinin fidanlarının üretimi de yapılmaktadır.

Elma Tarım olarak amaçlarımız doğrultusunda hep daha iyisi ve hep daha yenisi politikamızı izleyerek sizleri ülkemiz şartlarında modern meyve bahçesi sahibi etmek ve ülkemizin kalkınmasına dair çalışmaları sizlerle el ele vererek yürütebilmek bizim onur kaynağımızdır.

Kurulduğumuz günden beri Elma Tarım sizlerin sayesinde büyümekte ve kendini her gecen gün bir adım daha ileriye atabilmektedir. Bizim için güven, kalite ve hizmet en önemli prensibimizdir. Bu doğrultuda firmamızın daha da kuvvetlenip büyüyeceğinden ve saygımızı yitiremeyeceğimizden eminiz.

İletişim,

Modernevler Mah. 3167 Sok. Ege Sitesi B Blok Zemin Kat D:3 Merkez/Isparta

 

Telefon : (0246) 223 6148

BLOG'TAN ÖNE ÇIKANLAR

Bizi Takip Edin

Yayın akışından, yeni programlardan, haftanın konularından ve de konuklarından haberdar olun, Tarım ve hayvancılık konusunda aradığınız herşey Bu Toprakların Kanalı Çiftçi TV'de

+90 212 709 01 01 (tel)
+90 212 438 46 48 (fax)

Başkule Plaza Göztepe Mh. İnönü Cd. No: 122 Kat 7
Posta Kodu 34314
Bağcılar/İstanbul

bilgi@ciftcitv.com

Facebook

Twitter

Google Plus

Instagram

Youtube

RSS