Hakkımızda,

1993 yılında bir aile şirketi olarak kurulan ATA TOHUMCULUK, bugün de bu özelliğini korumaktadır.

Ata Tohumculuk ülke geneline yayılmış başta Tarım Kredi Kooperatifleri ve Pancar Ekicileri Kooperatifleri olmak üzere geniş bayilik ağıyla ve çok sayıda sözleşmeli çiftçisi ile önemli ölçüde tohumu üretimi ve pazarlaması yapmaktadır. Zaman zaman hububat tohumluğu ihracatı yapan şirketimiz, uluslararası tohum ticareti içinde de yer almaktadır. Başlangıçta çoğaltıcı kuruluş olarak üretim yapmaktayken 2010 yılından itibaren teknik altyapısını geliştirerek ıslahçı kuruluş yetkisine sahip olmuştur.

Uluslararası tohumculuk firmalarıyla kurmuş olduğu partnerlik anlaşmaları neticesinde üstün kaliteli ve yüksek verimli yeni çeşitlerin Türk çiftçisinin hizmetine sunulmasını sağlamıştır. Bugün gelinen noktada ATA TOHUMCULUK adına tescilli çok sayıda ekmeklik buğday, makarnalık buğday, yulaf, yemlik ve maltlık arpa çeşidi bulunmaktadır. Birçok çeşidin de tescil denemeleri devam etmektedir. 2010 yılından itibaren firma olarak üretimden satışlardan elde edilen hasılatın %2’sini AR-GE faaliyetlerine ayırma kararı verilmiştir. Bu çerçevede hububat tohumu ıslahına ilave olarak ayçiçeği, mısır ve yem bitkileri denmelerine de başlanmıştır.

2012 yılında T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan Tohumculuk Hizmetlerinde Yetki Devri Yönetmeliği çerçevesinde 2014 yılında firmamız bünyesinde gerekli teknik altyapının kurulması suretiyle hububat tohumluğunda sertifikasyon yetki devri almış olan sayılı özel sektör firmaları arasına girmiş bulunmaktayız. 25 ton/saat tohum işleme ve 30.000 ton depolama kapasitesi ile Türkiye’nin önemli özel sektör firmalarından biri haline gelmiş bulunmaktayız.

İletişim,

İstiklal Mahallesi Papağan Sokak No: 9

06900 PolatlI/ANKARA

Telefon: 0 (312) 625 58 70

 

Faks: 0 (312) 625 58 74

BLOG'TAN ÖNE ÇIKANLAR

Bizi Takip Edin

Yayın akışından, yeni programlardan, haftanın konularından ve de konuklarından haberdar olun, Tarım ve hayvancılık konusunda aradığınız herşey Bu Toprakların Kanalı Çiftçi TV'de

+90 212 709 01 01 (tel)
+90 212 438 46 48 (fax)

Başkule Plaza Göztepe Mh. İnönü Cd. No: 122 Kat 7
Posta Kodu 34314
Bağcılar/İstanbul

bilgi@ciftcitv.com

Facebook

Twitter

Google Plus

Instagram

Youtube

RSS