a

Kırşehir canlı hayvan pazarı kapatıldı

Kırşehir Ticaret Borsası'ndan yapılan yazılı açıklamada, merkeze bağlı Sıdıklı Darboğaz köyünde koyun-keçi çiçek hastalığı ve Aksaray'da şap hastalığı görülmesi nedeniyle tedbir alındığı belirtildi.

Kırşehir Ticaret Borsası’ndan yapılan yazılı açıklamada, merkeze bağlı Sıdıklı Darboğaz köyünde koyun-keçi çiçek hastalığı ve Aksaray’da şap hastalığı görülmesi nedeniyle tedbir alındığı belirtildi.

Sektör temsilcileri, tüccar ve yetiştiricilerin olumsuz etkilenmemesinin amaçlandığı vurgulanan açıklamada, Kırşehir Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonunca tedbir amaçlı canlı hayvan pazarının ikinci emre kadar kapatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şap hastalığıyla karşılaşılması durumunda hayvan yetiştiricilerinin uygulayacağı tedbirlerle ilgili de bilgi verildi.

Kırşehir Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin , “Kırşehir büyük ve küçükbaş hayvan alım ticaretinin yoğun olduğu illerden birisi. Aksaray’da şap hastalığı görülmesi nedeniyle ilimizde bir sıkıntıya yol açmaması için canlı hayvan pazarının faaliyeti komisyon marifetiyle geçici süreyle durduruldu.” dedi.

Kaynak: İHA

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hayvan hırsızlığı yapan organize suç örgütü çökertildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.