a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • “memnun olmayan çiftçimiz, besicimiz, yetiştiricimiz yoktur”

“memnun olmayan çiftçimiz, besicimiz, yetiştiricimiz yoktur”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, yapımı süren Küçük Sanayi Sitesi'ndeki incelemelerinin ardından AK Parti Bingöl İl Başkanlığını ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, yapımı süren Küçük Sanayi Sitesi’ndeki incelemelerinin ardından AK Parti Bingöl İl Başkanlığını ziyaret etti.

“Kabinede değerli işler yapma gayreti içerisindeyiz”

Bakan Pakdemirli de en önemli hizmet yerinin partiler olduğunu belirterek, “Hele ki partinin başında da arkasından koşacak bir lider varsa onun da tadından yenmez. Siz hepiniz doğru yerdesiniz.” dedi.

Bütün partilerin hizmet için var olduğunu, hizmet şiarıyla yola çıktığını dile getiren Pakdemirli, AK Parti’nin hak ile batılın arasındaki savaşta, kavgada hakkın yanında yer aldığını kaydetti.

Bingöl’de çok güzel mesafeler alındığını, oy oranlarının çok daha iyi olduğunu, özellikle bundan sonra yenilenen tazelenen değişen bir teşkilatla beraber olduklarını kaydeden Pakdemirli, şöyle devam etti:

“Bizimle beraber olmayanlara bize oy vermeyenlere sandıkta bize uğramayanlara mutlaka uğramamız lazım. Mutlaka bizim onlara kendimizi anlatmamız, ev ev kapı kapı dolaşmamız, gençlik kollarımızın gençlere bizi anlatması lazım. Recep Tayyip Erdoğan’ı anlatması, Erdoğan’ın yaptığı hizmetleri anlatması lazım. Bunlar son derece önemli, çok kıymetli bakanlarımız bugüne kadar çok büyük hizmetler yaptılar. Kabinede değerli işler yapma gayreti içerisindeyiz. AK Parti olmasa Türkiye
son 20 senede buralara gelemezdi. Tarımda da çok kıymetli işler yaptık. Bugün itibarıyla televizyonlara, muhalefetin dediğine bakmayın, memnun olmayan çiftçimiz, besicimiz, yetiştiricimiz yoktur. Kim derdi ki Bingöl’de milyarlık yatırımlar olacak, milyarlık yatırımlar açmaya geleceğiz.”

Kentin farklı bir çehreye büründüğünü, yarınların çok daha güzel olacağını aktaran Pakdemirli, yüzde 40 hibeli düve tesislerine başvuran tüm yetiştiricileri hibe kapsamına aldıklarını, soy kütüğü kaydı tutulan işletmelere hayvan başı 100 lira, bu işletmelerden koç ve teke alan yetiştiricilere de 500 lira, 1000 kapasiteli ticari hindi yetiştiriciliği yapacaklara da yüzde 75 hibe, 200 bin liraya kadar kümes yapımı ve alet ekipman desteği vereceklerini bildirdi.

İpekböceği yetiştiriciliği yapacaklara yüzde 100 hibeli 120 bin liraya kadar yatırım desteği vereceklerini belirten Pakdemirli, suni tohumlamada dezavantajlı bölgelerde ücretsiz suni tohumlama yapacaklarını aktardı.

Pakdemirli, şöyle devam etti:

“Orman faaliyetleri kapsamında 1 milyon fidan dikecek, 1 milyon fidan üreteceğiz. 100 dekar alanda menengiç yani Antep fıstığı aşılaması yapacağız. Bunu da biz baktıktan sonra bundan sonra çevre köylülere emanet edeceğiz, 49 yıllığına da onlar bunun meyvesinden faydalanacak. 100 aileye 1,2 milyon lira ORKÖY desteği, 3 köyde 9 bin gelir getirici tür dikip onları yine köylülere vereceğiz, sosyal ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 24 fidan dikeceğiz, 5 orman yolu ağını planlayacağız. Murat Nehri havzasında rehabilitasyon projesi kapsamında 7 milyon lira maliyetli yeni projeler yapacağız.”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz da bakanlar Varank ve Pakdemirli’nin kentin geleceği adına çok önemli çalışmalar yapmak üzere Bingöl’de bulunduklarını kaydederek, “Onların bereketiyle inşallah hem ekonomide hem siyasette çok üretken bir dönem yaşarız.” dedi.

Kaynak: AA

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TKDK 1 milyar 200 milyon liralık hibe ilanına çıktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.