a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • “Çiftçilerimizin modern sulama sistemlerine geçmeleri gerekiyor”

“Çiftçilerimizin modern sulama sistemlerine geçmeleri gerekiyor”

Rivulis ve Eurodrip firma yetkilileri tarla Günü fuarında geliştirdikleri yeni sulama sistemini Çiftçi TV ekranlarından duyurdu.

Rivulis ve Eurodrip firma yetkilileri tarla Günü fuarında geliştirdikleri yeni sulama sistemini Çiftçi TV ekranlarından duyurdu.

Rivulus ve Eurodrip Bölge Satış Müdürü Özay Karataş, “Dünyada ve ülkemizde bir kuraklık söz konusu elimizde olan su kaynaklarını en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor en verimli etken damlama sulama yöntemini kullanmak. Biz firma olarak çiftçilerimi bu şekilde yönlendiriyoruz. Kuraklıkta göz önünde bulundurulduğunda çiftçilerimizin modern sulama sistemlerine geçmesi gerekiyor.

Yılbaşından bu yana ciddi sıkıntılar yaşadık ne zaman düzeleceği konusunda net bir bilgimiz yok elimizden geldiği sürece çiftlilerimize yardımcı oluyoruz. Çiftçilerimiz destekler konusunda çok bilgilendirilmiyor. Çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi açıcından desteklemelerin artırılması gerekiyor” dedi.

Agronomist Ozan Aydıngüneş, “Çiftçilerimizi her zaman damlama sulama yönlendirmeye çalışıyoruz bunun yanı sıra çiftçilerimize sunduğumuz çok büyük bir hizmet daha var. Manla sulama zekâsı adını verdiğimiz bir sistem araziye Hiçbir ekipman kurulmadan direkt uydu görüntülerini kullanarak bitkilerin su istekleri karşılaştırılarak çiftçilerimizin sezonda bitkisine kadar su vermesi gerektiğini çiftçilerimize söylüyor. Sistemden bitki gelişimini takip etmekte mümkün. Sadece bir sulama programı değil. Çiftçilerimiz yıllardır bilinçsiz sulama yapıyor bu program bunun önüne geçiyor” şeklinde konuştu.

0 1 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Hedeflediğimiz fuarcılık tipi budur”

HIZLI YORUM YAP

0 1 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.