a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • “Başarımızın en büyük nedeni yerinde ıslah çalışmaları”

“Başarımızın en büyük nedeni yerinde ıslah çalışmaları”

DLG Fuarcılığın katkılarıyla Tekirdağ’dan canlı olarak ekranlarımıza gelmeye devam eden Tarla Günleri Fuarı hız kesmeden devam ediyor. Katılımcı firmalardan May Tohum, firma yetkileri haber spikerimiz Taner Öztürk’ün sorularını yanıtladı.

DLG Fuarcılığın katkılarıyla Tekirdağ’dan canlı olarak ekranlarımıza gelmeye devam eden Tarla Günleri Fuarı hız kesmeden devam ediyor. Katılımcı firmalardan May Tohum, firma yetkilileri haber spikerimiz Taner Öztürk’ün sorularını yanıtladı.

Fuar ile ilgili görüşlerini paylaşan May Tohum Yurtiçi Satış müdürü Abdullah Tayyar Demir, “firmamız 43 yıllık bir deneyime sahip çalışmış olduğumuz türler arasında en önemlisi pamuk gerek yurtiçinde ıslah faaliyetlerinde gerekse TAGEM ile iş birliği ile almış olduğumuz ürünler var. Bu ürünlerimizi yurtiçi ve yurtdışına pazarlıyoruz.  ABD gibi bir ülkeye ürettiğimiz pamuk tohumunu satıyoruz. Bu firmamız için çok büyük bir başarıdır. Satışımızın yaklaşık %35’lik kısmını ihracat gelirlerinden elde etmiş durumdayız. Yakın gelecekte bu oranı daha da arttırıp ülkemize bu şekilde katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

May Tohum Standından gerçekleşen röportajda Ayçiçeği Ürün Müdürü Burak Uğur şu ifadelere yer verdi. Burak Uğur,” Ayçiçeği bu yıl üreticilerin tercih ettiği bir ürün oldu. Geçen yıl ayçiçeği üreticileri emeklerini karşılığını aldılar. Trakya bölgesi ayçiçeği üretimin en önemli olduğu bölgelerden bir tanesi May Tohum olarak en önem verdiğimiz husus yerinde ıslah çalışmaları, biz ıslah çalışmalarımızı ana pazar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bu yünden ayçiçeği üretimde Trakya bölgesi bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

Mısır Teknik Müdürü Burak Şahin, “Türkiye’de ciddi bir mısır yetiştiriciliği var. May Tohum olarak biz buna şu şekilde katkıda bulunuyoruz 1999 yılından bu yana mısır özelinde ar-ge çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı Adana, İzmir, Bursa gibi noktalarda gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 22 yıllık tecrübe ile buradaki üreticilerimize bu toprağa uyumlu en yüksek çeşitleri onlara göstererek teknik destek vermek. Satışından, tohumu üretip pazarlamasına, sahada teknik hizmetine kadar çok emek veriyoruz. Mısır tohumda çok büyük bir başarı elde ettik bunun sebebi ise toprak ve iklim yapısına uygun tohum seçimini yapıyor olmamız.” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Tüm ziyaretçilerimizin rahatlıkla katılım sağlayabilecekleri bir fuar alanı oluşturduk”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.